Hakkımızda

A.I.T.

ADVANCED INFORMATION TECHNOLOGIES

Hakkımızda

A.I.T., 1996 yılından bu yana tekstil sektörüne yönelik olarak, elektronik ortamda varyant tasarım, desen tasarım, dijital numune ve metraj baskı alanlarında yazılım, donanım, sarf malzeme ve teknik destek sağlayan, Türkiye’nin ilk ve tek kuruluşudur.

Türkiye’nin ilk ve tek yerli tekstil yazılımlarını üretmiş olmanın yanı sıra, endüstriyel tip dijital tekstil yazıcıları satışı, teknik servis hizmeti ve dijital tekstil yazıcılarına yönelik sarf malzeme ve boya tedarik eden şirketimiz, son zamanlarda hızla gelişen yapay zeka teknolojilerine odaklanan bir kuruluş olarak ön plana çıkmaktadır.

Özellikle renkler ve şekillerle alakalı yapay zeka teknolojilerine yoğunlaşarak, tekstil sektörü başta olmak üzere farklı sektörlerdeki taleplere de yenilikçi çözümler üreterek, yapay zeka teknolojilerine sürekli yatırım yapmaktadır.

Yapay zeka teknolojilerine yönelik AR-GE çalışmaları, ihtiyaçlara özel olarak planlanmakta olup, bu teknolojiler şimdilik fotoğraf işleme, nesne tanıma, görüntü analizi ve renk uyumuna yönelik çalışmaları kapsamaktadır.

A.I.T. yapay zeka teknolojilerine yatırım yapmakta olan yenilikçi yaklaşımlarıyla fark yaratarak, gelecekte farklı sektörlere de teknolojik altyapı sunabilme niyetiyle, konuyla ilgili araştırma & geliştirme çalışmalarını hız kesmeden sürdürmektedir.

Çözümler sunduğu sektörlerde verimlilik ve kaliteyi, ön plana çıkarıp, standartları belirleyen örnek bir firma olmayı vizyon edinmiş A.I.T., tasarım ve üretimlerinde ileri mühendislik kullanarak, hızla büyüyen ve gelişen iş dünyası içerisinde mutlak yerini muhafaza etmenin yanı sıra, her geçen gün yeni öğretiler edinerek en iyiyi sunmayı amaçlamaktadır.

HİKAYEMİZ

1996

Şirketimiz, Hakan Özgür tarafından kuruldu.

1997

Miracle Colorway ve Miracle Repeat tekstil yazılımları geliştirilmeye başlandı.

2000

Şirket ismi AIT (Advanced Information Technologies) olarak güncellendi. Bilgi teknolojileri tecrübemizi geliştirerek, tekstil sektörüne yönelik katma değerlendirmeye başladık.

2001

AIT’nin sorumluluğundaki ilk; tekstil için dijital baskı makinesi Miracle PowerRIP ile devreye alındı.

2002

Dijital tekstil makineleri, AIT ile ülkemizde yoğun bir şekilde anlatılır oldu. Makinelerin ülkemiz koşullarında geliştirilmesi için alt yapılar hazırlandı.

2006

Dijital baskı makineleri ile kumaşa direk baskı yapılmasına kolaylık sağlayacak, AIT ısıtıcı sistemi geliştirildi.

2008

Piyasanın ihtiyacı yeni nesil makineler ile beslenmeye devam ederken, Miracle Colorway ve Miracle PowerRIP, müşterilemizin ihtiyaçları doğrultusunda yeniden şekillendirildi.

2013

Gerek kadromuz, gerekse ihtiyaçlarımızın daha iyi yerine gelebilmesi için Nilüfer Ticaret Merkezi’ndeki yeni iş yerimize taşındık.

2014

AIT İstanbul ofisi kurularak, tüm ülkeye hizmet verirken İstanbul’a ikinci “kale” oluşturuldu.

2016

Elektronik, yazılım ve tekstil tecrübemizi birleştirerek ihtiyaçlar doğrultusunda dijital baskı makinesi yaptık. Piyasadaki mevcut makineler için ise revizyon paketleri, geliştirme paketleri oluşturduk.

2020

Global salgın Covid-19; her sektörde olduğu gibi tekstil piyasasınıda yavaşlatırken, AIT yeni teknolojileri araştırmaya başladı. Yeni projelerin alt yapısı oluşturuldu.

2022

Yapay zekanın potansiyeli; sektörün ihtiyaçlarına cevap verecek şekilde AIT’nin tecrübesiyle eğitilerek, yepyeni bir inovasyon oluşturuldu.

2023

AIT vizyonunun genişliğini ismiyle bir daha kanıtlamış; Artificial Intelligence (Yapay Zeka) konusunda da mükemmel projelere imzasını atmaya başlamıştır.

2023

AIT fiber optik, simetrik internet alt yapısına geçerek projelerinde kullandığı, kendi sunucularını bünyesinde barındırmaya başlamıştır.

Whatsapp
A.I.T.
A.I.T.
Merhaba!
Size nasıl yardımcı olabiliriz?
1
Previous Next
Close
Test Caption
Test Description goes like this