Tekstil Sublimasyon Dijital Baskı Kağıtları

A.I.T.den aldığınız transfer süblimasyon kağıtları polyster ve polyster kaplamalı kumaşlarda az boya sarfiyatı sağlamakta, çok keskin ve detaylı baskı hatları vermektedir.

Kaplamalı Dijital Baskı Kağıtları

Koruma Kağıdı Çeşitleri

Kaplamasız Dijital Baskı Kağıtları

Digital Baskı Makineleri
Süblimasyon Kağıtları

Polyester ve Polyester madde karışımı bulunan kumaşlarda buna benzer türevi bulunan katı maddeler için kullanılan baskı yöntemidir.

Transfer baskı kağıtları, baskı yapılmak istenilen yüzey üzerine konularak, transfer baskı makinelerinda özel hazırlanmış boya ile dijital kağıt üzerine baskı yapılmaktadır. Daha sonra ısı yardımıyla katı halde bulunan boyanın gaz haline geçerek polyester veya polyester karışımlı kumaşa tutunmasıdır. Kullanılan kağıdın kalitesi boya miktarını ve makina ömrünü etkilemektedir.

Dijital süblime kağıdının özelliği yüzeyinde bulunan kaplama sayesinde boyanın selüloz yapısına ve kağıtta kalmamasıdır. Isı ile renklerin daha kaliteli ve daha canlı aktarılmasıdır.

Özel olarak üretilen selüloz lifleri sayesinde sıcakta katlanma, kağıt yüzeyinden kalan boya miktarı ve tozlanma gibi önemli etkenlerin önüne geçer.

Transfer Kağıdı

Kağıt ile tekstil sektörü uzun yıllardır birlikte üretim yapmaktadır. Kimi zaman bitmiş ürünlerde kimi zaman ise üretim esnasında kullanılmıştır. Kağıtlar günümüze kadar birçok farklı teknik ve alanda kullanılmıştır.

“Kağıt” Tekstil sektöründe ki payını ilerleyen teknolojiler ile arttırmıştır. 

Tekstil sektöründe kullanılan ürünler selüloz, yüzey ve görüntü olarak özel üretilmektedir. Baskı sektörüne özel olarak sublimasyon baskı kağıdı üretilmektedir. 25 gr ile 100 gr arası boya ile uyumlu kaplamalı veya kaplamasız kağıtlar bulunmaktadır.

Bilgilerinizi Bırakın.Sizi Arayalım !